Neler yeni
  • Değerli üyelerimiz, sitemize giriş kullanıcı adı ile değil E-mail adresiyle olmuştur. Lütfen giriş yaparken kullanıcı adı yerine e-mail adresinizi yazın.
    Foruma üyelikler kısa bir süreliğine açık hale getirilmiştir. Yeni üyelikler admin tarafından kontrol edilip uygun görülür ise aktif edilecektir.

Alexa dediğin nedir ki? Uğraşmayın

Katılım
12 Mar 2018
Mesajlar
200
arkadaşlar alexa alexa diye tutturup giden arkadaşlar var, anlamış değilim. kendimden örnek vereyim kendi sitem 1 yıl bile olmadan 398.000 global 4700 ise Türkiye de sıralamaya erişti. peki elde ne var? hiçççç. Siteye günlük 350 kişi giriyor. alexa düştü diye kullanıcı sayısı artıyor mu? hayır.. alexa sizin site içi trafiğinizi ölçen bir çalışmanın ürünü. Düşürmek istiyorsanız hostunuza ilgi çeken bir video koyun hatta birkaç tane koyun bakın trafiğiniz nasıl düşecek...
Bence alexa için çok fazla kasıyorsunuz. Önemli olan kullanıcı sayısı hatta en önemlisi kaliteli kullanıcıları sitenize çekmek.
Durum bu, bence alexa için değişik organizasyonlar kurmanıza hiç gerek yok.
 
Katılım
19 Tem 2020
Mesajlar
2
Bence biraz yanlış düşünüyorsunuz. Eğer sitenize sponsor bulmak istiyorsanız Alexa sıralamanız önemli. Sponsorlar genelde ilk Alexa sıralamanıza bakıyor. Fakat şöyle bir gerçek de var. Alexa siteniz hakkındaki bilgileri çok geç güncelliyor. Doğru değerler görmek için uzun süre beklemeniz gerekiyor doğrusu.
 
Katılım
18 Şub 2020
Mesajlar
6
Hacam ben de seninle aynı kanaatteyim. Bence de Alexa çok fazla abartılıyor.
Talha arkadaşımızın da yazdığı doğru. İş yapılanlar Alexa'ya bakıyor. Ama bence bu kadar kolay manipüle edilebilen bir sitenin ölçümüne bu kadar değer verilmesi anlamsız. Ama herkesin fikri kendine tabii...
 
Google ads alanı