Neler yeni
  • Değerli üyelerimiz, sitemize giriş kullanıcı adı ile değil E-mail adresiyle olmuştur. Lütfen giriş yaparken kullanıcı adı yerine e-mail adresinizi yazın.
    Foruma üyelikler kısa bir süreliğine açık hale getirilmiştir. Yeni üyelikler admin tarafından kontrol edilip uygun görülür ise aktif edilecektir.

Cloud VPN Nedir?

Katılım
10 Mar 2018
Mesajlar
200
Cloud VPN, VPN hizmetlerini sunmak için bulut tabanlı ağ altyapısı kullanan bir VPN türüdür. Cloud VPN’ler genel internet üzerinden bir bulut platformu aracılığıyla, son kullanıcılara ve abonelere küresel olarak erişilebilir VPN erişimi sağlar. Cloud VPN Türkçede ”Bulut VPN” şeklinde adlandırılırken aynı zamanda “VPNaaS (Virtual Private Network As A Service)” olarak da karşınıza çıkabilir.
Bulut VPN'nin arkasındaki fikir, kullanıcı tarafında herhangi bir VPN altyapısına ihtiyaç duymadan, aynı seviyede güvenli ve küresel erişilebilir VPN hizmet erişimi sunmaktır. Sıradan VPN bağlantılarında olduğu gibi Cloud VPN’de kullanıcı, sağlayıcının web sitesi veya bir masaüstü / mobil uygulaması aracılığıyla bulut VPN'ye bağlanır.

Bulut VPN fiyatlandırması müşteriye ücretli veya sabit ücretli aboneliğe dayalı olarak ücretlendirildiği için standart VPN hizmetinden farklıdır. Bu serviste kullanıcılar; kullanılan donanım, depolama, ağ ve diğer kaynaklara göre ücretlendirilirler.
 
Google ads alanı