Neler yeni
  • Değerli üyelerimiz, sitemize giriş kullanıcı adı ile değil E-mail adresiyle olmuştur. Lütfen giriş yaparken kullanıcı adı yerine e-mail adresinizi yazın.
    Foruma üyelikler kısa bir süreliğine açık hale getirilmiştir. Yeni üyelikler admin tarafından kontrol edilip uygun görülür ise aktif edilecektir.

JQuery ile CssTooltip Yapımı

Tabut

Bedel.
Platin Üye
Katılım
7 Mar 2018
Mesajlar
688
Hani Windows XP'lerde sağ alt tarafta çeşitli olaylar halinde bir baloncuk pıt sesiyle çıkarak bize bir uyarı, bir öneri bazen sistemdeki hataları gösterir. İşte buna İpucu, yabancı anlamına ise Tooltip deniyor. Web sayfalarında bir linkin üzerine veya bir resmin gelindiğinde açıklamasının görünmesini ister misiniz? İşte bu örneğimiz işinizi tam olarak görüyor. Bu şekilde web sayfalarınız daha estetik görünecektir.
Üstelik kullanımı da çok kolay. Çok düşük boyutlu olmasına rağmen görsel açıdan güzel bir görünüşü var. Kullanımı daha önce de belirttiğimiz gibi çok basit, şöyle ki; ipucunun görüneceği bir elemente class="vtip" class'ını ekleyip, aynı elemente bir de title değerini eklemeniz gerekiyor. Örnek kullanım şu şekilde;

PHP:
<a href="#" title="Ben bir açıklamayım"class="vtip">Örnek</a>
 
Google ads alanı