Neler yeni
  • Değerli üyelerimiz, sitemize giriş kullanıcı adı ile değil E-mail adresiyle olmuştur. Lütfen giriş yaparken kullanıcı adı yerine e-mail adresinizi yazın.
    Foruma üyelikler kısa bir süreliğine açık hale getirilmiştir. Yeni üyelikler admin tarafından kontrol edilip uygun görülür ise aktif edilecektir.

Pinterest Nedir?

Egemen

Hepiniz Haklısınız...
Yönetici
Katılım
3 Mar 2018
Mesajlar
2,882
Pinterest Nedir?

Pinterest, yemek tarifleri, ev fikirleri, stil ilhamları ve daha fazlasını bulmada kullanılan bir görsel keşif motorudur.
Pinterest'teki milyarlarca Pinin arasından her zaman size ilham verecek Pinler bulacaksınız. Sevdiğiniz Pinleri keşfettiğinizde, fikirlerinizi düzenli ve kolay bulunabilir hale getirmek için panolara kaydedin.

Ana sayfa akışı

Ana sayfa akışınız, son etkinliğinize göre beğenebileceğinizi düşündüğümüz Pinleri, kişileri ve markaları bulacağınız yerdir. Size ayrıca takip etmeyi seçtiğiniz kişilerden, konulardan ve panolardan Pinler de gösteririz.
Arama kutusuna anahtar sözcükler yazarak da Pin arayabilirsiniz. Kamp yemekleri, yanınıza alınacak eşyalar listesi ve köpeğinizle kamp yapma konularında fikirler görmek için arama kutusuna "kamp" yazmayı deneyin.

Pinler

Pinler Pinterest'teki kullanıcıların internette oluşturduğu, bulduğu ve kaydettiği fikirlerdir. Pine tıklarsanız, Pindeki şeyin nasıl yapılacağını veya nereden satın alınacağını öğrenmek için web sitesini ziyaret edebilirsiniz. Sevdiğiniz Pinleri keşfettikçe, panolarınıza kaydetmek için kırmızı Kaydet düğmesine tıklayın.
Bir Pini denediğinizde, deneyiminizi Pinterest'teki insanlarla paylaşabilirsiniz. Mükemmel bir ızgara tarifi mi denediniz? Pine kamp ateşinde yaptığınız ızgaranın bir fotoğrafını ekleyin, nasıl sonuçlandığına dair bir not yazın veya denemek isteyebilecek kişilere yardımcı olabilecek ipuçları ekleyin.
Bazen bir arkadaşınızın seveceğini düşündüğünüz bir Pin bulabilirsiniz. Başkalarına ilham vermek için Pinleri doğrudan bir arkadaşınıza veya gruba bir mesajla gönderin. Bir Pin paylaşmasanız da, arkadaşlarınızla sohbet etmek için Mesajları kullanabilirsiniz. Mesajlarınızı bilgisayarınızda simgesine tıklayarak veya mobil cihazınızda simgesine ve Gelen Kutusu'na dokunarak görebilirsiniz.

Panolar

Kaydettiğiniz Pinler panolarınızda kayıtlı durur. Panolarınıza ad verin ve profilinizde istediğiniz gibi düzenleyin. Daha da fazla fikir bulmak için Pinterest'teki diğer insanları Grup panolarında işbirliği yapmaya davet edin.
Panolar içinde Pinlerinizi düzenlemek için pano bölümleri oluşturun. Benzer fikirleri aynı yerde tutmak için Kamp panonuza "Çadır" veya "Kamp" ipuçları bölümü ekleyin. Kural yok; Pinlerinizi sizin için nasıl anlam ifade ediyorsa öyle düzenleyin!
Pinlerinizin gizli kalmasını tercih ediyorsanız veya kamp gezinizin bir sürpriz olması gerekiyorsa, panonuzu gizli pano yapabilirsiniz. Yalnızca siz ve davet ettiğiniz kişiler gizli panolarınızı görebilir.

Profil

Kaydettiğiniz Pinlerin, oluşturduğunuz panoların ve denediğiniz Pinlerin tümünü profilinizde bulabilirsiniz. Ayrıca sizi ve takip ettiğiniz panoları, konuları ve kişileri kimlerin takip ettiğini görebilirsiniz. Profilinizi herkes görebilir ancak gizli panolarınız görünmezdir. Gizli panolarınızı kendi profilinize baktığınızda görebilirsiniz.
Profiliniz sevdiğiniz fikirlerin bir koleksiyonundan öte, kim olduğunuzu yansıtır. Geçmişteki, şu andaki ve gelecekteki projeleriniz için tüm fikirlerinizin ve ilhamlarınızın bulunduğu yerdir. Kaydettiğiniz her Pinle sizin gibi büyümeye ve gelişmeye devam eder.
 
Google ads alanı