Neler yeni
  • Değerli üyelerimiz, sitemize giriş kullanıcı adı ile değil E-mail adresiyle olmuştur. Lütfen giriş yaparken kullanıcı adı yerine e-mail adresinizi yazın.
    Foruma üyelikler kısa bir süreliğine açık hale getirilmiştir. Yeni üyelikler admin tarafından kontrol edilip uygun görülür ise aktif edilecektir.

SMF Neden Tutmadı?

Katılım
10 Mar 2018
Mesajlar
200
SMF, vBulletin veya MyBB gibi neden çok yayılamadı? Bu yazılımın sorunları nelerdir?
 
Katılım
14 Kas 2021
Mesajlar
2
SMF geliştiricileri tamamen gönüllülerden oluşuyor olması nedeni ile gelişimi biraz yavaş devam etti. Bu süreçte kullanıcılarını diğer scriptlere yönlendirdi. Fakat şuan bir smf kullanıcı olarak gelecek olan 2.1 kararlı sürüm eski sürümlerine göre çok çok iyi durumda. Kendin şuan betasını kullanıyorum ve çok memnunum. Özellikler genel forum tarzı forumların dünyanın ücretini ödeyerek lisanslı scriptlere yönelmesi çok gereksiz.
 

Egemen

Hepiniz Haklısınız...
Yönetici
Katılım
3 Mar 2018
Mesajlar
2,818
Taşıma su ile değirmen dönmez. Herkes gönüllü bir yere kadar mücadele verebilir. Bu denli uzun sürdüğüne şükretmeli.
 
Katılım
14 Kas 2021
Mesajlar
2
Katılıyorum ama yakın zamanda ücretli bir script olabileceği söyleniyor. Forum scripti olarak ücretsizlere de ihtiyacımız var :) bu nedenle desteklenmesi gerektiğini düşünüyorum. Yukarıda da yazdım xenforo güzel bir script ama webmaster forumu, ticaret forumu ya da gerçekten kaliteli bir konu üzerine forum kuracaksanız o parayı vermeye değer. Malum Türkiye ölü forum dolu ve %90 I vb yada xen.
 
Google ads alanı