SMF Neden Tutmadı?

Kerimcan

Çalışkan Üye
SMF, vBulletin veya MyBB gibi neden çok yayılamadı? Bu yazılımın sorunları nelerdir?

Kerem

Yeni Üye
SMF geliştiricileri tamamen gönüllülerden oluşuyor olması nedeni ile gelişimi biraz yavaş devam etti. Bu süreçte kullanıcılarını diğer scriptlere yönlendirdi. Fakat şuan bir smf kullanıcı olarak gelecek olan 2.1 kararlı sürüm eski sürümlerine göre çok çok iyi durumda. Kendin şuan betasını kullanıyorum ve çok memnunum. Özellikler genel forum tarzı forumların dünyanın ücretini ödeyerek lisanslı scriptlere yönelmesi çok gereksiz.

Egemen

Hepiniz Haklısınız...
Yönetici
Taşıma su ile değirmen dönmez. Herkes gönüllü bir yere kadar mücadele verebilir. Bu denli uzun sürdüğüne şükretmeli.

Kerem

Yeni Üye
Katılıyorum ama yakın zamanda ücretli bir script olabileceği söyleniyor. Forum scripti olarak ücretsizlere de ihtiyacımız var :) bu nedenle desteklenmesi gerektiğini düşünüyorum. Yukarıda da yazdım xenforo güzel bir script ama webmaster forumu, ticaret forumu ya da gerçekten kaliteli bir konu üzerine forum kuracaksanız o parayı vermeye değer. Malum Türkiye ölü forum dolu ve %90 I vb yada xen.

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar