Neler yeni
  • Değerli üyelerimiz, sitemize giriş kullanıcı adı ile değil E-mail adresiyle olmuştur. Lütfen giriş yaparken kullanıcı adı yerine e-mail adresinizi yazın.
    Foruma üyelikler kısa bir süreliğine açık hale getirilmiştir. Yeni üyelikler admin tarafından kontrol edilip uygun görülür ise aktif edilecektir.

Ve Samsung, Chromebook 2'yi tanıttı!

Katılım
3 Mar 2018
Mesajlar
1,647
Samsung, kısa süre önce internete sızan son bombasını, saatler sonra resmi olarak tanıttı!

Chromebook 2'nin Twitter'da sızmasının ardından Samsung, yeni laptop'unu resmi olarak tanıttı.

3 yaşındaki Google Chromebook'un selefi olan yeni Chromebook 2, Samsung'un yaptığı açıklamaya göre Nisan ayında piyasaya sürülecek. Tüketiciler, 11.6 inç'lik ve 13.3 inçlik iki ekran seçeneğine sahip olacaklar. Bu modellerin yurtdışı fiyatları sırasıyla 319.99 ve 399.99 dolar.

Sızan fotoğraflarda da göründüğü gibi yeni Chromebook 2, Note 3'teki gibi deri görünümlü bir kapağa sahip. "Jet Black" ve "Classic White", yani kısacası siyah ve beyaz renk seçenekleri sunan Chromebook 2'nin içerisinde Exynos 5 Octa işlemci bulunuyor. Küçük boyutlu model 1.9GHz'te çalışırken büyük model, 2.1GHz'te çalışıyor. 13.3 inç'lik büyük model, full HD LED ekranla gelirken, 11.6 inç'lik model 1366x768 çözünürlük sunuyor.

Chromebook 2, elbette Google'ın web ve Google hizmetleri için optimize edilmiş işletim sistemi Chrome OS ile çalışıyor.
 
Google ads alanı