Neler yeni
  • Değerli üyelerimiz, sitemize giriş kullanıcı adı ile değil E-mail adresiyle olmuştur. Lütfen giriş yaparken kullanıcı adı yerine e-mail adresinizi yazın.
    Foruma üyelikler kısa bir süreliğine açık hale getirilmiştir. Yeni üyelikler admin tarafından kontrol edilip uygun görülür ise aktif edilecektir.

Windows alternatifi işletim sistemleri

Egemen

Hepiniz Haklısınız...
Yönetici
Katılım
3 Mar 2018
Mesajlar
2,808
Windows işletim sistemine oldukça alışmış ve sürekli olarak kullanıyor olabilirisiniz. Ancak bazı işlerinizde veya tercihlerinizde Windows alternatifi işletim sistemleriarayışına girebilirsiniz.
Diğer işletim sistemlerinin Windows’a göre bazı eksiklikleri veya fazlalıkları bulunmaktadır. Görünüm açısından Windows’u aratmayacak işletim sistemleri de bulunmaktadır. İşte bu yazımızda Windows alternatifi işletim sistemlerini sıralayacağız.
Windows İşletim Sistemi Nedir?

Diğer alternatiflere geçmeden evvel Windows işletim sistemini daha yakından tanımanız, iyi seçimler yapabilmenize yardımcı olacaktır.
Windows, 1985 yılında Microsoft tarafından geliştirilmeye başlamış ve gerek arayüzü gerek kullanım kolaylığı olarak günümüzde popüler işletim sistemleri arasında ilk sırada yerini almış bir işletim sistemidir. Windows’un kullanım kolaylığına alışkın kişilere iyi bir haber olarak Windows alternatifi işletim sistemleri olduğunu belirtmek isteriz.
 
Google ads alanı