Neler yeni
  • Değerli üyelerimiz, sitemize giriş kullanıcı adı ile değil E-mail adresiyle olmuştur. Lütfen giriş yaparken kullanıcı adı yerine e-mail adresinizi yazın.
    Foruma üyelikler kısa bir süreliğine açık hale getirilmiştir. Yeni üyelikler admin tarafından kontrol edilip uygun görülür ise aktif edilecektir.

Yoast SEO Ayarları Breadcrumbs

Nursen

Moderatör
Katılım
24 Nis 2020
Mesajlar
1,042
Yol Haritası
Yoast SEO Ayarları Breadcrumbs

Yoast SEO Ayarları Breadcrumbs
Dolaşım menüleri ziyaretçilerinize sitenizde gezinme kolaylığı sağlayan ve bir hiyararşi yapısında oluşturulan navigasyon menüleridir. Alttaki resim buna bir örnektir; ( Ana Sayfa Linki / Kategori Linki / Yazı Linki )

Yoast SEO Dolaşım Menüsü Örnek Gösterim

Yoast SEO Dolaşım Menüsü Örnek Gösterim
Breadcrumbs, yani dolaşım menüleri bir çok tema tafarından desteklenen ve bir çok temada var olan bir özellik. Ancak temanızda böyle bir özellik yoksa da, Yoast SEO eklentisinin breadcrumbs, yani dolaşım menüsü ayarlarını Etkin hale getirerek de aktif hale getirebilirsiniz.

Tabi, bu aktivasyonu yaptıktan sonra da eğer temanız dolaşım menülerini desteklemiyorsa, alttaki kodu dolaşım menüsünü sitenizin neresinde göstermek istiyorsanız oraya eklemelisiniz (tema dosyalarından);

<?php if ( function_exists('yoast_breadcrumb') ) {
yoast_breadcrumb('<p id="breadcrumbs">','</p>');
} ?>
Yoast SEO Ayarları Taxonomy

Yoast SEO Ayarları Taxonomy
Dolaşım menüsü altında kalan Taxonomy ayarı ise dolaşım menü hiyerarşisinin neye göre yapılacağını belirlediğiniz kısım. Buradan Kategori seçeneğini seçtiğinizde, yazılarınız dolaşım menüsü hiyerarşisinde hangi kategoriye bağlıysa o kategori altında gösterilecektir.
 
Google ads alanı