Yüzde 8 bin artan Litecoin'in kurucusunun tahmini

CoinBTC

Çalışkan Üye
Litecoin'in kurucusu kendi para birimi ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Bu yıl yüzde 8 bin artan kripto paranın kurucusu kendi para birimi ve Bitcoin ile ilgili tahminlerini açıkladı.

Litecoin Kurucusu Charlie Lee, insanların kripto paralarda yer çekimine meydan okumaktan çekinmeyen ralinin üzerine gitmemesi gerektiğini düşünüyor.

Lee, CNBC'ye verdiği demeçte, Litecoin'in önümüzdeki yılın sonunda yaklaşık 300 dolar seviyesinde kalması halinde mutlu olacağını söyledi. Litecoin geçtiğimiz hafta yüzde 150'den fazla yükselmişti.

Coinmarketcap.com'a göre Litecoin, bu yıl yaklaşık 8 bin oranında değer kazandı ve 15 milyar doları aşan piyasa değeri ile dünyanın beşinci büyük kripto parası oldu.

"Bu yıl bu kadar artış göstermesi hala çok şaşırtıcı" diye konuşan Lee, "Fiyatlar konusunda spekülasyon yapmaktan asla hoşlanmadım, çünkü her zaman yanılıyorum, sana söylersem giderek artar ve öyle değil, üzüleceksin" dedi.

Lee, kripto para fiyatlarındaki çılgınlığın artmasının, çoğu kişinin bunları gerçek dünya işlemleri yapmak için kullanmadan spekülatif bir varlık olarak kullandıklarından, kabulünü daha da zorlaştırdığını belirtti.

"Sadece insanları sorumlu bir şekilde yatırım yapmaları gerektiğine ikna etmek istiyorum, yüzde 80'lik bir düşüş ihtimaline karşı bir kripto para almak için hayatınızı tamamen kaybetmeyin" diye ekledi.

Kripto para birimlerinin gittikçe artan popülaritesi, sonrasında ardı ardına birçok uyarı geldi.

Devlet müdahalesi ihtimalini göze alarak alarm veren diğer gizli kimlik doğrulayıcılarından farklı olarak, Lee kripto para birimleri için daha fazla düzenleme konusunu memnuniyetle karşılıyor.

"Artan düzenlemelerin kripto paranın volatilitesini azaltmaya yardımcı olacağını düşünüyorum" dedi.

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar