Academy v3.0 – Uzaktan Eğitim ve Öğrenim Scripti

Nursen

Paylaşımcı Üye
ACADEMY, çevrimiçi öğrenme için bir pazar betiğidir. Burada öğrenciler ve öğretmenler yapılandırılmış bir ders tabanlı sistem aracılığıyla bilgi paylaşımı için bir araya getirilmiştir. Öğretmenler veya eğitmenler sınırsız sayıda kurs oluşturabilir, uzmanlıklarına göre video ve belge yükleyebilir ve öğrenciler bu kurslara kayıt yaptırabilir ve kendilerini her zaman ve her yerden yetenekli hale getirebilirler. Bu yüzden AKADEMİ kurarak kurslarınızı satmaya başlayın ve bugün online işinizi yapın.

Academy v3.0 – Uzaktan Eğitim ve Öğrenim Script Özellikleri
◾Yazılımı kullanmadan önce tüm dokümanlarımızı dikkatle okuyun
◾“Kurulum ve Güncelleme” kılavuzunu dikkatlice uygulayarak uygulamayı kurun
◾Sisteminizi düzenlemek için site yöneticisi olarak giriş yapın
◾İlk önce sol kenar çubuğu menüsünün Ayarlar seçeneğinden Sistem Ayarları ve Ödeme Ayarlarınızı güncelleyin. Ayrıca, Sistem Ayarları’nda geçerli bir YouTube API anahtarı ve geçerli bir Vimeo API anahtarı sağladığınızdan emin olun.
◾Ayarları başarıyla güncellediyseniz, aynı sol kenar çubuğu menüsünden Kategoriler seçeneğine gidebilir ve Kategoriler oluşturabilirsiniz.
◾Kategori oluşturduktan sonra, belirli bir Kategori altında Alt kategoriler oluşturabilirsiniz. Alt kategoriler oluşturmak için Kategoriler sayfasına gidebilir, belirli bir kategori seçebilir, Eylem açılır menüsünü tıklayabilir ve Alt kategorileri yönet’i seçebilirsiniz. Sizi Alt kategoriler sayfasına götürür. Artık “+ Alt Kategori Ekle” düğmesine tıklayıp bir Alt kategori oluşturmak için gerekli tüm alanları doldurabilirsiniz.
◾Şimdi bazı Kurslar oluşturma zamanı. Bir kurs tüm video derslerini içereceğinden, dikkatli bir şekilde oluşturmanız gerekir. Soldaki menüden Kurslar seçeneğine gidin, “+ Kurs Ekle” düğmesine tıkladıktan sonra bir “Kurs Ekle Formu” alacaksınız. Tüm alanları dikkatlice doldurun

Academy v3.0 – Uzaktan Eğitim ve Öğrenim Script Öğrenci Özellikleri
◾Uygulama zaten yüklü olduğundan. Öğrenci, uygulama URL’sine basarak web sitesine erişebilir
◾Bir öğrenci URL’ye her girdiğinde ana sayfa görünür. Ana sayfadan, bir öğrenci belirli bir kursu arayabilir, en iyi dersleri alabilir, en son on dersi alabilir, kategoriye dayalı dersleri alabilir. Henüz kayıtlı değilse öğrenci kaydolabilir. Bir öğrenci zaten kayıtlıysa giriş yapabilir. Öğrenci Alışveriş Sepetlerine kurs ekleyebilir veya İstek Listelerine ekleyebilir
◾Öğrenciler sadece bir kurs küçük resmine tıklayarak kurs detaylarını görebilirler. Ders ayrıntıları sayfası, Başlık, Açıklama, Çıktılar, Dersin önkoşulları, Ders listesi Eğitmen ayrıntıları ve derecelendirme ve incelemeler gibi bir dersle ilgili tüm temel bilgileri içerir. Kullanıcı burada bir kursa genel bakışı görebilir
◾Öğrenci kursu satın almak istiyorsa bu kursları sepetlerine eklemelidir.
◾Bir öğrenci sepet öğelerini görmek istiyorsa Alışveriş sepetine bir kurs ekledikten sonra, üstbilginin sepet simgesinin üzerine gelindiğinde görünen Sepete Git düğmesini tıklayarak Alışveriş Sepeti sayfasına gidebilirler.

Academy v3.0 – Uzaktan Eğitim ve Öğrenim Script Önizleme

Academy v3.0 – Uzaktan Eğitim ve Öğrenim Script İndir

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar